Skip to main content

Získejte státní dotaci 90 000 Kč !

Hlavním cílem nového dotačního programu s názvem Nová zelená úsporám Light (NZÚ Light) je poskytovat dotace seniorům a domácnostem s nízkými příjmy, které čelí vysokým nákladům na energie v důsledku rostoucích cen. Program nyní umožňuje žádosti o dotace až do výše 90 000 Kč na solární ohřev vody. Finanční prostředky mohou být poskytnuty před instalací formou zálohy, dokonce i těm, kteří již dříve čerpali dotace z programu NZÚ Light.

Úsporná opatření lze realizovat i bez energetických hodnocení či projektové dokumentace. Cílem tohoto programu je podpora dlouhodobých opatření vedoucích ke snížení energetické náročnosti domů a celkových nákladů na energie.

Dále mohou dotaci využít i vlastníci domu, kteří mají trvalé bydliště v domě od 12.9.2922 a ohřev vody mají řešen elektrickým bojlerem.

Dotace je určená pouze pro žadatelé, kteří pobírají starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, neboj jsou součástí nízkopříjmové domácnosti.

Pokud byste i vy rádi využili dotaci z NZÚ Light ve výši 90 000 Kč na fotovoltaiku sloužící k ohřevu vody, zanechte nám na sebe kontakt. Do 48 hodin se Vám ozveme nazpět.Vstupní investice je 1 Kč a průměrná úspora činní 20 tis. Kč ročně.

Výše a podmínky dotace

Předplatte si servisní programy s podporou 24/7 a zárukou výměny již do 30 dnů

Cena celkem1
Cena před dotací:
90 001 Kč
Státní dotace celkem:
-90 000 Kč
Vy platíte:
1 Kč

Kdo může požádat?

Vlastník nebo spoluvlastník rodinného domu (na jehož úpravu má být dotace použita) pobírající starobní či invalidní důchod (3. stupeň) nebo podporu na bydlení. Podmínka pobírání důchodu či podpory na bydlení se vztahuje na všechny osoby přihlášené k trvalému pobytu v této nemovitosti.

Výpočet dotace

Minimální instalovaný výkon elektrárny je 1,5 kWp, tzn. cca 3,5 panelu na vaši střechu.
Současně musí být splněna podmínka minimálního objemu bojleru, a to 45l na 1 kWp.

Způsob vyplacení dotace

Zálohu na dotaci ve výši 90 000 Kč lze čerpat i před instalací ohřevu vody. Vše je maximálně jednoduché, stačí se na nás obrátit.

Možnost kombinace dotací

Tuto dotaci lze kombinovat s dalšími dotacemi NZÚ light.

Cena celkem45 001
Cena před dotací:
90 001 Kč
Státní dotace celkem:
-45 000 Kč
Vy platíte:
45 001 Kč

Kdo může požádat?

Každý, kdo nespadá do dotačního programu NZÚ light.
Tato dotace se netýká novostaveb.

Výpočet dotace

Celková výše podpory na jednu žádost je omezena na 50 % celkových realizačních výdajů projektu a činí max. 45.000 Kč na 1 instalaci. Minimální instalovaný výkon FVO musí být alespoň 1,4 MW/rok. Minimální objem bojleru musí být 80l/kWp.

Způsob vyplacení dotace

Tato dotace je vyplácena zpětně na základě dopředu podané žádosti.
Dotační servis z naší strany je součástí ceny našeho systému FVO.

Možnost kombinace dotací

Tuto dotaci nelze kombinovat s dotací na fotovoltaickou elektrárnu NZÚ.

Často kladené dotazy

Můžu použít starší bojler?

Určitě ano, Váš starý bojler snadno připojíme na náš systém fotovoltaického ohřevu vody. Existuje hned několik možností, které s vámi rádi probereme.

Poradíte mi, jaký bojler vybrat?

Jistě, zavolejte nám, rádi Vám poradíme na základě vašich potřeb a velikosti Vaší domácnosti.

Jak velký bojler je potřeba?

Každá rodina má své potřeby, co se teplé vody týká. Obvykle se uvádí, že pro 4 člennou rodinu je optimální objem bojleru přibližně 200 litrů. Běžně se ale setkáváme i s bojlery okolo 120 – 160l.

Může být moje žádost o dotaci zamítnuta?

Spolu s naším týmem uděláme maximum, aby dotace byla schválena. Vaše spokojenost je naší prioritou.

Je možné připojit k systému baterii?

Tento systém neumožňuje připojení baterie. Celá sestava je plně autonomní, a právě bojler slouží jako akumulační zařízení pro co nejlepší využití vlastní vyrobené energie.

Je součástí dodávky nový bojler?

Nový bojler součástí základní dodávky není. Pokud ale budete mít zájem, nový bojler přesně pro fotovoltaický ohřev vám rádi dodáme za velmi výhodných podmínek od našeho partnera – DZD Dražice.

Bude FV ohřívat vodu v bojleru i v zimě?

Ano, celý systém je navržen tak, aby fotovoltaika ohřívala vodu v bojleru i v zimě. Fotovoltaické panely v zimě sice produkují méně energie, ale obecně lze říci, že i v takovém případě se Vám dostane 40% stabilní úspory.

Kolik panelů potřebuju mít na střeše?

Dle našich výpočtů budete potřebovat elektrárnu o pěti nebo šesti panelech o výkonu 430 nebo 460Wp. Řešení je individuální dle Vašich potřeb a vybraného systému z naší nabídky.

Bezpečná instalace - bezpečnostní kodex

Bezpečnost celého fotovoltaického systému je zajištěna díky pečlivému výběru nejkvalitnějších komponentů a bezpečnostních prvků, dodržování standardů a norem, které byly vyvinuty a zdokonaleny v průběhu let. Náš instalační bezpečnostní kodex obsahuje několik bodů díky kterým dojde k podrobné kontrole před spuštěním FVE elektrány. Díky těmto opatřením můžeme garantovat, že naše instalace jsou bezpečné, spolehlivé a v souladu s nejvyššími standardy v oboru fotovoltaiky. Vaše bezpečnost a spokojenost jsou pro nás na prvním místě.

Naše poslední stavby

Filter

Instalace Kokořín

18 fotovoltaických panelů 10 kW vysokonapěťový střídač Bateriové úložiště o kapacitě 10 kWh

Instalace Lipník nad Bečvou

18 fotovoltaických panelů o výkonu 560 Wp 10  kW měnič a bateriové úložiště o kapacitě 20 kWh a 2x wall box

Instalace Vrchlabí 2

18 fotovoltaických panelů výkon: 9,9 kWp Instalace na střešní krytinu PREFA
Obnovitelná energie
Zelená energie
Nízkouhlíková energie
Udržitelná energie
Energie z obnovitelných zdrojů
Obnovitelná energie
Zelená energie
Nízkouhlíková energie
Udržitelná energie
Energie z obnovitelných zdrojů

Získejte nabídku na míru